Oplotenie pozemku a rodinného domu
Pred samotnou stavbou nového domu riešia ľudia najskôr oplotenie pozemku. Je to úplne správne – či už z bezpečnostného hľadiska pri stavbe, tak aj ako prevencia proti krádežiam.
Pred tým ako začneme stavať plot
Vo väčšine prípadov vám legislatíva pri voľbe vhodného oplotenia nebude robiť nepríjemnosti. Pozor, výnimkou sú oblasti, kde územné rozhodnutie spomína spôsob oplotenia. Tieto informácie sa ale dozviete na danom stavebnom úrade. V prípade, že sa chcete vyhnúť akýmkoľvek nepríjemnostiam v budúcnosti, odporúčame nechať si stavbu oplotenia priamo zaznamenať do projektovej dokumentácie. Aj tu platí všeobecné pravidlo, že je lepšie sa vopred pýtať ako dodatočne riešiť zbytočné nepríjemnosti.Pre aké oplotenie sa rozhodnúť
Ľudia volia pred domom najčastejšie murovaný alebo drevený plot. V prípade, že máte väčší pozemok sa vám môže stavba takéhoto plotu po celom obvode značne predražiť. Ideálnou možnosťou v tomto prípade je záhradu oplotiť drôteným pletivom. Vyberať si môžete napríklad pozinkované alebo poplastované pletivo, ktoré si u nás kúpite za výhodnú cenu. Pri oboch máte isté, že pri jeho osádzaní sa zbytočne moc nenadriete.
Poplastované druhy pletiva sú výhodné najmä vďaka tomu, že sú veľmi jednoduché na údržbu a dlhý čas po jeho kúpe s ním nebudete mať žiadne starosti. Nie je nutné ho natierať a tým sa vám znížia náklady na kúpu farby. Manipulácia je s ním jednoduchá.
Ďalšou možnosťou sú zvárané pletivá, ktoré vynikajú pevnosťou a kvalitným prevedením.
Nezabudnite na plotové bránky
Pri stavbe oplotenia je nevyhnuté už vopred myslieť na riešenie prístupu k domu či záhrade. Jednoduchým riešením sú praktické jednokrídlové bránky. Pre niektorých však môže byť lepšou možnosťou dvojkrídlová brána, vďaka ktorej budete mať bezproblémový vjazd aj autom. Oba typy brán sú univerzálne. Aj vďaka tomu ich využijete aj v prípade, že sa rozhodnete pre drôtený plot.
Pre zvárané pletivá a siete sa viac hodia jednokrídlové bránky a dvojkrídlové brány Fortinet.
Späť na výpis noviniek